Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Pułaskiego 38
tel./fax. 42 215-20-93
e-mail: mdk@poczta.konsys.pl

Na ogłoszony we wrześniu 2016 r. przez Młodzieżowy Dom Kultury konkurs wpłynęło 186 prac z 39 placówek oświatowych i kulturalnych z całego kraju (108 prac w formie komiksu z 22 szkół podstawowych i placówek oraz 78 prac literackich z 17 gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i placówek). W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom za zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Miło nam także poinformować, że na konkurs nadesłano dwie prace z Czech.


Jury w składzie:
- p. Iwona Miszczyk – nauczyciel języka angielskiego
- p. Dorota Wróblewska – nauczyciel języka angielskiego
- p. Jacek Kowalski – artysta plastyk
po przeczytaniu i obejrzeniu prac przyznało nagrody i wyróżnienia następującym uczestnikom:

Kategoria: mini saga komiks – 9-10 lat
I m. Amelia Dubla – Szkoła Podstawowa w Kurowicach
II m. Wiktoria Pękala – Szkoła Podstawowa w Kurowicach
III m. Karolina Kozłowska – Szkoła Podstawowa nr 4 w Mikołowie
III m. Zuzanna Młynarczyk – Szkoła Podstawowa nr 5 w Konstantynowie Łódzkim

Wyróżnienia:
- Dawid Cholewa – Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu
- Konstancja Kisser – Zespół Szkół w Parzęczewie
- Iga Lehmann – Szkoła Podstawowa nr 5 w Konstantynowie Łódzkim
- Zuzanna Paszkiewicz – Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku
- Weronika Robak – Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach

Kategoria: mini saga komiks – 11-12 lat
I m. Michalina Czuma – Szkoła Podstawowa nr 4 w Mikołowie
II m. Natalia Grodzka – Szkoła Podstawowa nr 5 w Pabianicach
III m. Amelia Wojciechowska – Szkoła Podstawowa nr 7 w Zduńskiej Woli

Wyróżnienia:
- Gabriela Moder – Szkoła Podstawowa w Dobroniu
- Maria Cichosz – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach
- Vanessa Kosecka – Szkoła Podstawowa nr 9 w Pabianicach
- Kacper Nowakowski – Szkoła Podstawowa nr 7 w Zduńskiej Woli
- Natalia Piątek – Szkoła Podstawowa nr 4 w Mikołowie

Kategoria: miniatura literacka – 13-15 lat
I m. Julia Szydlik – Gimnazjum w Piątkowisku
II m. Piotr Pęczek – Gimnazjum nr 3 w Pabianicach
III m. Magda Serwańska – Zespół Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej
III m. Stanisław Wypych – Gimnazjum nr 1 w Pabianicach

Wyróżnienia:
- Nadia Berut – Gimnazjum św. Wincentego a Paulo w Pabianicach
- Emilia Kowalczyk – Gimnazjum w Dłutowie
- Izabela Leik – Zespół Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej
- Jolanta Mencel – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach
- Sebastian Milewski – Gimnazjum w Kurowicach
- Jakub Ransz – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach
- Alicja Solska – Zespół Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej

Kategoria: miniatura literacka – 16-19 lat
I m. nie przyznano
II m. Ewa Jabłońska – I Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach
III m. Agnieszka Mackiewicz – I Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach
Wyróżnienia:
- Melánie Králikowá – Szkoła Średnia w Frýdek-Mistek (Czechy)

Serdecznie zapraszamy laureatów konkursu oraz nauczycieli
na wręczenie nagród i prezentację nagrodzonych prac, które odbędą się
6 grudnia 2016 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury.

Fundatorzy nagród:
- Starostwo Powiatowe w Pabianicach
- Młodzieżowy Dom Kultury