Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Pułaskiego 38
tel./fax. 42 215-20-93
e-mail: mdk@poczta.konsys.pl

Na konkurs wpłynęło 2046 prac ze 184 placówek oświatowych i kulturalnych.
Jury w składzie:
1) Wanda Ćwiek-Ugarenko – artysta plastyk
2) Magdalena Możdżeń – artysta plastyk
3) Benedykt Możdżeń – artysta plastyk
przyznało nagrody i wyróżnienia w 13 kategoriach wiekowych.
 
Kategoria 4 - 5 lat
Nagrody
I miejsce – Alicja Korniluk – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Elżbieta Kupny
II miejsce – Pola Kick – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowe – op. Ewelina Kabaczyńska
II miejsce – Małgorzata Nowicka – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
III miejsce – Amelia Jasica – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej – op. Małgorzata Hebda
III miejsce – Dominik Jasica – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej – op. Małgorzata Hebda
Wyróżnienia
• Milena Potęga – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej – op. Małgorzata Hebda
• Magdalena Woźniak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej – op. Małgorzata Hebda
• Łucja Słota – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowe – op. Ewelina Kabaczyńska
• Amelia Boczkaja – Sułkowicki Ośrodek Kultury – op. Ewa Garbień
• Jana Brząkalik – Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku – op. Krystyna Komorowska
• Nela Nowakowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
 
Kategoria 6 lat
Nagrody
I miejsce – Franciszek Korczak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianiach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
II miejsce – Łukasz Sikora – Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku – op. Krystyna Komorowska
II miejsce – Ida Janicka – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Elżbieta Kupny
III miejsce – Bruno Groborz – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
Wyróżnienia
• Jakub Sobczak – Galeria „Ogród Sztuki” w Konstantynowie Łódzkim – op. Wiesława Przybyło-Cieślik
• Julia Jędrys – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
• Matylda Przyłęcka – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
• Julia Pająk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej – op. Małgorzata Hebda
• Małgorzata Kotowicz – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowe – op. Elżbieta Kupny
• Martyna Kowalska – Przedszkole Miejskie nr 2 w Pabianicach – op. Monika Józefiak, Izabela Fiuk
• Zofia Gołąbek – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – op. Beata Synowiec
• Kinga Rucińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – op. Alina Walkusz
 
Kategoria 7 lat
Nagrody
I miejsce – Kalina Kopeć – Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku – op. Krystyna Dusanowska
I miejsce – Anna Ciężka – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
II miejsce – Filip Szulc – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
II miejsce – Aleksandra Rydzewska – Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki – op. Anna Liśkiewicz
III miejsce – Zuzanna Smyl – Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie – op. Agnieszka Żuk-Słabek
III miejsce – Gabriela Sidorczak – Szkoła Podstawowa nr 5 w Chełmie – op. Ewa Wasil-Parol
III miejsce – Alicja Piąstka – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Magdalena Wojtyniak-Sacharz
Wyróżnienia
• Aleksandra Poszytek – Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie – op. Joanna Kawęcka
• Kornel Kowalczyk – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
• Magda Kudlek – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
• Lena Zacharko – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
• Katarzyna Kołodziej – Pałac Młodzieży w Warszawie – op. Bożena Szynkielewska
 
Kategoria 8 lat
Nagrody
I miejsce – Maja Draczko – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
I miejsce – Antonia Szeliga – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
II miejsce – Zuzanna Barańska – Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu – op. Zdzisława Budka
II miejsce – Julia Banach – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
II miejsce – Lena Okrojek – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Paula Walaszczyk – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim – op. Joanna Tarczyńska
III miejsce – Martyna Wajman – Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach – op. Edyta Stępień
III miejsce – Beniamin Kuźma – Katolicka Szkoła Podstawowa w Łodzi – op. Karolina Kuźma
Wyróżnienia
• Natalia Lewińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
• Weronika Mela – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
• Ewa Wilczyńska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
 
Kategoria 9 lat
Nagrody
I miejsce – Paulina Reimann – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Elżbieta Kupny
I miejsce – Jakub Skubisz – Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie – op. Agnieszka Żuk-Słabek
I miejsce – Żaneta Kopczewska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
II miejsce – Zuzanna Kowalczuk – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Elżbieta Kupny
II miejsce – Alicja Sołtysiak – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Magdalena Wojtyniak-Sacharz
II miejsce – Julia Frydrych – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
III miejsce – Gabriela Jurek – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Martyna Golon – Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy – op. Joanna Waksmundzka
III miejsce – Antoni Mączka – Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 w Warszawie – op. Damian Sołtykiewicz
Wyróżnienia
• Ewa Dubicka – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
• Kinga Kraszewska – Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu – op. Ewa Sowińska
• Julia Nowakowska – Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu – op. Ewa Sowińska
• Kaja Klag – Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu – op. Katarzyna Sas
 
Kategoria 10 lat
Nagrody
I miejsce – Alicja Werpachowska – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
I miejsce – Zuzanna Kleczko – Szkoła Podstawowa w Izabelowie/Zduńska Wola – op. Zdzisława Budka
I miejsce – Aleksandra Świerz – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
II miejsce – Stanisław Jurek – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Anna Tatko – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
II miejsce – Alicja Malinowska – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
III miejsce – Oliwia Siedlecka – Szkoła Podstawowa nr 17 w Pabianicach – op. Aneta Siedlecka
III miejsce – Pola Przybył – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
III miejsce – Kamila Kulawska – Szkoła Podstawowa nr 11 w Rzeszowie – op. Barbara Wolańska
Wyróżnienia
• Jagoda Śpionek – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
• Anna Oliwa – Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku – op. Krystyna Komorowska
• Helena Lisiecka – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
• Jan Trzonek – Borowa/Gałków – op. Elżbieta Trzonek
• Gabriela Osińska – Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie – op. Joanna Poniatowska
• Mateusz Wilk – Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu – op. Dorota Młynarczyk
 
Kategoria 11 lat
Nagrody
I miejsce – Hanna Włodarska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
I miejsce – Karolina Szołtysek – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
I miejsce – Angela Budz – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Kinga Bak – Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie – op. Agnieszka Żuk-Słabek
II miejsce – Igor Pawełoszek – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
II miejsce – Karolina Wierzchowska – Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu – op. Zdzisława Budka
III miejsce – Alicja Wyrębak – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu – op. Jolanta Łuczak
III miejsce – Zofia Kubiak – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
III miejsce – Adrianna Bartoszek – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
Wyróżnienia
• Robert Ciepłuch – Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu – op. Dorota Młynarczyk
• Noemi Banaszkiewicz – Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie – op. Agnieszka Żuk Słabek
• Anna Mateusiak – Wrocław – op. Bożena Mateusiak
• Aleksandra Zielińska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Biłgoraju – op. Dorota Brzozowska
 
Kategoria 12 lat
Nagrody
I miejsce – Joanna Ciołek – Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu – op. Zdzisława Budka
I miejsce – Zofia Lisiecka – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
II miejsce – Maksymilian Staniosz – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Gabriel Wójcik – Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie – op. Joanna Poniatowska
III miejsce – Julia Śpiewak – Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie – op. Mariusz Kowal
III miejsce – Karolina Malinowska – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
III miejsce – Martyna Maras – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim – op. Teresa Stąporek
Wyróżnienia
• Anastazja Leszczyńska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi – op. Anna Ozga
 
Kategoria 13 lat
Nagrody
I miejsce – Marta Wydmuch – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włóka
I miejsce – Kinga Weronika Dudko – Gimnazjum w Zabłudowie – op. Iza Brant-Szehideiwcz
II miejsce – Magda Kalinowska – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Krzysztof Rumin
II miejsce – Adrian Stachowski – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Weronika Sadzińska – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Wiola
III miejsce – Ida Woźniak – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
III miejsce – Marta Karasińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
III miejsce – Angelina Majeran – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Danuta Słyś-Tohl
III miejsce – Weronika Deć – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
 
Kategoria 14 lat
Nagrody
I miejsce – Zuzanna Jurek – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
I miejsce – Krystian Trzciński – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
II miejsce – Aleksandra Proske – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
II miejsce – Przemysław Orszulak – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włóka
II miejsce – Jakub Janaszewski – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Inka Kaczor – Pracownia Plastyczna „Creatio”w Rybniku – op. Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
III miejsce – Aleksandra Wosztak – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła” w Łodzi – op. Grażyna Dorosz-Pułko
 
Kategoria 15 lat
Nagrody
I miejsce – Anna Koneczna – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
I miejsce – Anna Kulińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
II miejsce – Jagoda Michniak – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Danuta Słyś-Tohl
II miejsce – Oliwia Dudzik – Gimnazjum nr 2 w Polkowicach – op. Krystyna Bajon
II miejsce – Kinga Wlazeł – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
III miejsce – Julia Jakubek – Gimnazjum nr 1 w Pabianicach – op. Rafał Dąbrowski
III miejsce – Magdalena Sowa – Stowarzyszenie „Drukarnia wyobraźni” w Zamościu – op. Maria Śliczniak
III miejsce – Mikołaj Stański – Gimnazjum nr 1 w Pabianicach – op. Rafał Dąbrowski
 
Kategoria powyżej 16 lat
Nagrody
I miejsce – Oktawia Gwiaździńska – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim – op. Teres Stąporek
I miejsce – Aurora Kubiak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Aleksandra Czapińska – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Magdalena Urbaniak-Wawrzyniak
II miejsce – Ewa Wręczycka – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włóka
 
Kategoria specjalna
Nagrody
I miejsce – Wojciech Gajzler – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Konrad Kowalczyk – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie – op. Ewa Szczepańska
II miejsce – Wiktoria Stopka – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Zakopanem – op. Ewa Arnold
III miejsce – Jakub Białek – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie – op. Ewa Szczepańska
III miejsce – Krzysztof Wołyniec – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie – op. Ewa Szczepańska
III miejsce – Iwona Turzyńska – Zespół Szkół Specjalnych w Czersku – op. Małgorzata Babińska
 
Zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród i otwarcia wystawy,
która odbędzie się
9 grudnia 2016 r. o godz. 18:00
w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury.
Prosimy o potwierdzenie przybycia na uroczystość.