Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Pułaskiego 38
tel./fax. 42 215-20-93
e-mail: mdk@poczta.konsys.pl

 
                W konkursie ogłoszonym przez Młodzieżowy Dom Kultury wzięło udział 170 uczestników z 60 placówek oświatowych i kulturalnych z terenu całej Polski. Łącznie zgłoszono 323 fotogramy.
Jury w składzie:
  • - Tymoteusz Elkler – artysta fotografik
  • - Piotr Janik – dr sztuk pięknych
przyznało nagrody i wyróżnienia:
I kategoria do 16 lat
NAGRODY
 
I miejsce – Aleksandra Król (15 lat) – Świat po drugiej stronie – Prywatne Gimnazjum „Inspiracja” w Krakowie
I miejsce – Angelika Waracka (16 lat) – Chwila relaksu – Łowicz
II miejsce – Tatiana Kierkosz (16 lat) – Podróż drugą klasą – Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Koszalinie
II miejsce – Jakub Soliło (15 lat) – Moja ulica – Samorządowy Zespół Szkolny w Biszczy
III miejsce – Katarzyna Kogut (14 lat) – Dwa światy – Gimnazjum nr 9 we Wrocławiu
III miejsce – Zofia Szeliga (12 lat) – Wiórki: Przebudzenie – Prywatna Ogólnokształcąca szkoła Muzyczna I st. „Inspiracja” w Krakowie
 
I kategoria do 16 lat
WYRÓŻNIENIA
 
Jan Domińczak (16 lat) – Odbicie światła laserowego nocą – Gimnazjum nr 133 w Warszawie
Dawid Marciniak (15 lat) – Wspomnienie – Gimnazjum nr 1 w Pabianicach
Małgorzata Sobkiewicz (14 lat) – Lśniącą drogą – Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli
 
Kwalifikacje do wystawy kategoria do 16 lat
 
Martyna Matławska (16 lat) – Moje magiczne miejsce – Ksawerów
Magdalena Gancarek (16 lat) – Cienie, Ruiny w blasku chwały – Kusięta
Maja Górska (14 lat) – Bryła – Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie
Jan Żukowski (14 lat) – W ulicznym świetle – Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Przygoda” w Rybniku
Anna Matczak (16 lat) – Płynny spacer – Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie
Alicja Mijalska (11 lat) – Za oknem – Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 w Piekarach Śląskich
Jarosław Marcinek (14 lat) – W zielonym zaułku – Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie
Michał Korona (14 lat) – Senne mary – Pałac Młodzieży w Koszalinie
Agata Andrzejewska (13 lat) – Widok chłodnym okiem – Szkoła Podstawowa nr 23 w Zabrzu
Anna Michalina Kempa (16 lat) – W drogę! – Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie
Leon Kurkiewicz (8 lat) – Dobranoc –Szkoła Podstawowa nr 323 w Warszawie
Oskar Maksim (14 lat) – Przystań nocą – Gimnazjum nr 6 w Lublinie
Ivanna Erdyk (11 lat) – Kolory – Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie
Joanna Kozieł (14 lat) – Pejzaż malowany światłem zachodzącego słońca – Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie
Weronika Mongiało (13 lat) – Barwy światła – Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy
Szymon Krysa (14 lat) – Sannoc – Sanok
Gabriela Garbacz (15 lat) – Jutro będzie ładny dzień – Samorządowy Zespół Szkolny w Biszczy
Martyna Pawluczuk (12 lat) – Bez tytułu – Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku
Milena Kwiatkowska (15 lat) – Odbicie 2 – Galeria „Ogród sztuki” w Konstantynowie Łódzkim
Barbara Palitowicz – Niebieska Tęcza – Galeria „Ogród sztuki” w Konstantynowie Łódzkim
Amelia Nowak (14 lat) – Na ryby – Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni
Szymon Kaczmarek (10 lat) – Wieczorny lot – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie
Jakub Pawłowski (16 lat) – Bez tytułu – Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku
 
II kategoria – od 17 do 24 lat
NAGRODY
 
I miejsce – Paulina Szczepańska (19 lat) – W odbiciu – Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie
II miejsce – Andrzej Błoński (24 lata) – Halo księżycowe niczym aureola nad 145-letnią przydrożną kapliczką
II miejsce – Ida Starek (18 lat) – Złota godzina – Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie
III miejsce – Bogumiła Godziek (18 lat) – Bezradność – Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Przygoda” w Rybniku
III miejsce – Weronika Gajek (17 lat) – Trójkąty – Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie
 
II kategoria – od 17 do 24 lat
WYRÓŻNIENIA
 
Maciej Ślusarz (23 lata) – Sieć – Pabianice
Ida Starek (18 lat) – Paleta zmierzchu – Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie
Eliza Kołodziej (17 lat) – W kręgu światła – Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie
 
Kwalifikacje do wystawy kategoria od 17 do 24 lat
 
Dominika Ochenkowska (18 lat) – Za miastem – Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie
Oliwia Żytowiecka (18 lat) – W rytmie lasu – Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie
Jakub Klepacki (17 lat) – Bez tytułu – Pracownia Fotografii przy Augustowskim Centrum Edukacyjnym
Maja Dąbrowska (18 lat) – Słońce z północy – Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie
Kinga Sadowska (17 lat) – Słoneczne odbicie – 86 Liceum Ogólnokształcące w Warszawie
Karolina Hinz (20 lat) – Nocny pokaz – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wejherowie
Anna Ciszewska (22 lata) – W stronę słońca – Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie
Karolina Ciborowska (17 lat) – Bez tytułu – Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku
Julia Sas (18 lat) – Znikąd do nikąd – Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie
Weronika Gajek (17 lat) – Wieczorne światło – Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie
Diana Rosińska (20 lat) – W zgodzie z naturą – Zespół Szkół nr 3 w Pabianicach
Blanka Kamińska (18 lat) – Jaskinia pająka – Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie
 
 
Wszystkich laureatów – autorów nadesłanych prac i ich opiekunów zapraszamy serdecznie na uroczystość wręczenia nagród i otwarcia wystawy pokonkursowej
w dniu 5 kwietnia 2017 r. o godz. 1700 do Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach
Prosimy o potwierdzenie obecności