Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Pułaskiego 38
tel./fax. 42 215-20-93
e-mail: mdk@poczta.konsys.pl

Na konkurs wpłynęło 1443 prac z 208 placówek oświatowych i kulturalnych.
Jury w składzie:
1) Benedykt Możdżeń – artysta plastyk
2) Magdalena Możdżeń – artysta plastyk
3) Wanda Ugarenko – artysta plastyk
przyznało nagrody i wyróżnienia w 15 kategoriach wiekowych.
 
Kategoria 5 lat
I miejsce – Hanna Dzbik – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
II miejsce – Jagoda Grochowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
III miejsce – Lena Dziwisińska – Galeria „Ogród sztuki” w Konstantynowie Łódzkim – op. Elżbieta Kusińska
Wyróżnienia
- Agata Mężydło – Tucholski Ośrodek Kultury – op. Karolina Talkowska
- Klara Woszczak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
- Julia Lubina – Pałac Młodzieży w Katowicach – op. Aleksandra Lubina
- Patryk Woźniak – Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie – op. Ewa Paluch
 
Kategoria 6 lat
I miejsce – Małgorzata Grubska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
II miejsce – Pola Iwańska – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Magdalena Wojtyniak-Sacharz
II miejsce – Lena Biegańska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Milena Franczak – Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie – op. Joanna Kawęcka
III miejsce – Julia Furmanek – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju – op. Anna Świca
Wyróżnienia
- Magdalena Mrowiec – Pałac Młodzieży w Katowicach – op. Katarzyna Markiewicz-Jarocka
- Zuzanna Wermińska – Pałac Młodzieży w Katowicach – op. Katarzyna Markiewicz- Jarocka
- Hanna Grelewska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Barbara Krzemińska-Sobczyk
 
Kategoria 7 lat
I miejsce – Natalia Poloczek – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
II miejsce – Maja Spychalska – Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu – op. Zdzisława Budka
II miejsce – Maria Pakosz – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim – op. Joanna Tarczyńska
III miejsce – Łucja Ksiądz – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju – op. Anna Świca
III miejsce – Kacper Strzelczyk – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
Wyróżnienia
- Emilia Tomczak – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
- Ewa Kozioł – Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi nr 151 w Krakowie – op. Elżbieta Klecha, Monika Czekańska-Buła
- Norbert Walczyna – Zespół Szkół w Białce/Radzyń Podlaski – op. Grażyna Mironiuk
- Karolina Stępnik – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianiach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
 
Kategoria 8 lat
I miejsce – Maja Górczyńska – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie – op. Ewa Lewandowska
II miejsce – Martyna Wojtecka – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
III miejsce – Jan Ludwik Krzyszkowski – Szkoła Podstawowa Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła” w Łodzi – op. Grażyna Dorosz-Pułko
Wyróżnienia
- Anatola Janeczek – Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie – op. Agnieszka Żuk-Słabek
- Nadia Burbo – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
- Lena Rzepkowska – Szkoła Podstawowa Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła” w Łodzi – op. Grażyna Dorosz-Pułko
 
Kategoria 9 lat
I miejsce – Pola Kamińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu – op. Anna Sujecka
I miejsce – Dominik Zagórowicz – Szkoła Podstawowa w Chociewie – op. Izabela Urbowska
II miejsce – Nikola Skucha – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
II miejsce – Lena Okrojek – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Krzysztof Żurek – Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim – op. Lech Jakubowski
Wyróżnienia
- Laura Skowrońska – Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance – op. Katarzyna Wietrzycka
- Julia Krukowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu – op. Magdalena Majer
- Konrad Nocoń – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11 w Rybniku – op. Katarzyna Michalik-Kiszka
- Aleksandra Kowalska – Pałac Młodzieży w Warszawie – op. Bożena Szynkielewska
- Bartosz Zawadzki – Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 49 w Warszawie – op. Damian Sołtykiewicz
 
Kategoria 10 lat
I miejsce – Mikołaj Gołębiewski – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Amelia Milczarek – Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 49 w Warszawie – op. Damian Sołtykiewicz
II miejsce – Zofia Kowalewska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
II miejsce – Zuzia Sułat – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
III miejsce – Alicja Kowalska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
III miejsce – Daniel Andryszczak – Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach – op. Edyta Stępień
Wyróżnienia
- Dawid Krzyżanowski – Miejski Dom Kultury w Częstochowie – op. Paweł Sadłocha
- Julia Sojka – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
 
Kategoria 11 lat
I miejsce – Stanisław Jurek – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
I miejsce – Julia Partyńska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 w Wałbrzychu – op. Danuta Międzybrocka
II miejsce – Maja Bartoszewska – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
II miejsce – Maria Łukasiak – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
III miejsce – Kinga Augustyniak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Zofia Wałach – Pracownia Plastyczna „Creatio” przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku – op. Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
Wyróżnienia
- Angela Budz – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
- Dominika Kurzątkowska – Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie – op. Małgorzata Bielakow
- Helena Lisiecka – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
- Katarzyna Sosnowska – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie – op. Teresa Olczak
- Michał Pająk – Szkoła Podstawowa Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła” w Łodzi – op. Grażyna Dorosz-Pułko
 
Kategoria 12 lat
I miejsce – Małgorzata Łabuda – Instytut Edukacji przez Sztukę w Suchym Borze – op. Lucilla Kossowska
I miejsce – Oliwia Gruca – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
I miejsce – Milena Fortino – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Maksymilian Deć – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
II miejsce – Agnieszka Włodarczyk – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
III miejsce – Agnieszka Bidelska-Trang – Pałac Młodzieży w Warszawie – op. Saida Siczek
III miejsce – Weronika Różewska – Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie – op. Bożena Liszewska
Wyróżnienia
- Jakub Masłowski – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
- Klaudia Pacyna – Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu – op. Zdzisława Budka
- Sebastian Palczyński – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
 
Kategoria 13 lat
I miejsce – Igor Stefaniak – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
II miejsce – Adrian Stachowski – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Marta Skowron – Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku – op. Katarzyna Michalska-Kiszka
III miejsce – Zofia Olejniczak – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Gorzelak
III miejsce – Agnieszka Trawińska – Pałac Młodzieży w Warszawie – op. Saida Siczek
 
Kategoria 14 lat
I miejsce – Julia Biegańska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Zofia Krzyczmonik – Gimnazjum nr 18 w Częstochowie – op. Anna Langier
II miejsce – Weronika Wojnowicz – Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu – op. Zdzisława Budka
III miejsce – Karolina Dziki – Kraszew
III miejsce – Michał Ogórek – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
 
Kategoria 15 lat
Wyróżnienia
- Zuzanna Ozdowy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie – op. Teresa Olczak
- Wiktoria Kacprzak – Gimnazjum w Lutomiersku – op. Halina Przyrowska
- Julia Bednarek – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
- Martyna Maciejewska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
 
Kategoria 16 lat
I miejsce – Weronika Ziętala – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
I miejsce – Karolina Domańska – Gimnazjum nr 3 w Świdniku – op. Elżbieta Kulczyńska
II miejsce – Alicja Staniek – Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej – op. Damian Pacha
II miejsce – Justyna Zwiernik – Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim – op. Katarzyna Bielawska
III miejsce – Wiktoria Niedbał – Gimnazjum nr 18 w Częstochowie – op. Anna Langier
Wyróżnienia
- Martyna Michalik – Pracownia Plastyczna „Creatio” przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku – op. Aldona Kaczmarczyk-Kułucka
 
Kategoria 17 lat
Wyróżnienia
- Barbara Bugdol – Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku – op. Katarzyna Michalik-Kiszka
- Aleksandra Bugno – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
 
Kategoria powyżej 18 lat
I miejsce – Michalina Sadowska (18l) – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Ewa Wieczorek (19l) – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słupcy – op. Ilona Witkowska
II miejsce – Julia Borkowicz (19l) – Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży – op. Anna Bureś
III miejsce – Hanna Wróblewska (18l) – Pracownia Plastyczna „Creatio” przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku – op. Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
 
Kategoria specjalna
I miejsce – Wojciech Gajzler – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Wiktoria Nuszczyk – Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie – op. Magdalena Ciarka
III miejsce – Patryk Czernek – Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie – op. Joanna Henszel-Kloske
 
Serdecznie zapraszamy laureatów konkursu na uroczystość
wręczenia nagród i otwarcia wystawy pokonkursowej
2 czerwca 2017r. o godzinie 17:30 do Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach
Prosimy o potwierdzenie przybycia.