- Uczestnicy szkół podstawowych z terenu Powiatu Pabianickiego będą się ubiegać o ZŁOTĄ MASKĘ 2017 w dwóch kategoriach wiekowych prezentując dowolny utwór poetycki w formie dialogu.
- Prezentacja powinna zawierać elementy gry aktorskiej tzn.: gest, ruch, mimikę, działanie na rekwizycie itp.
- Każdy uczestnik może brać udział w jednej prezentacji.
- W jednej prezentacji może brać udział maksymalnie 5 uczniów.
- Każda szkoła może zgłosić 4 prezentacje w kategorii I-III i 4 prezentacje w kategorii IV-VII.
- Zaleca się ograniczenie elementów scenografii.
- Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie udziału poprzez czytelne wypełnienie karty zgłoszenia.
- Wypełnione zgłoszenia należy dostarczyć do MDK lub wysłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w temacie maila wpisując „porozmawiajmy poezją 2017”) do 27 października 2017.
- Kolejność występów uczestników będzie ustalona przez organizatora i udostępniona w dniu konkursu.
- Konkurs odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach, ul. Pułaskiego 38 w sali widowiskowej w dniach:
* 7 listopada 2017 o godz. 11:00 – kategoria I-III (UWAGA!!! z powodu małej ilości prezentacji w kategorii I-III następuje zmiana terminu na 9 listopada 2017 o godz. 9:30)
* 9 listopada 2017 o godz. 11:00 – kategoria IV-VII
- Uczestnicy zgłaszając swój udział w konkursie zgadzają się powierzyć organizatorowi prawo do nieodpłatnego wykorzystania transmisji i rejestracji audio wizualnych występów, przekazania informacji i zdjęć z konkursu mediom lokalnym oraz zamieszczenia na stronie internetowej MDK-u.
- W przypadku wątpliwości i uwag ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.