Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Pułaskiego 38
tel./fax. 42 215-20-93
e-mail: mdk@poczta.konsys.pl

Na konkurs wpłynęło 1671 prac ze 163 placówek oświatowych i kulturalnych.
Jury w składzie:
1) Wanda Ugarenko – artysta plastyk
2) Magdalena Możdżeń – artysta plastyk
3) Benedykt Możdżeń – artysta plastyk
przyznało nagrody i wyróżnienia w 13 kategoriach wiekowych.

Kategoria 4 - 5 lat
Nagrody
I miejsce – Alicja Osiak – Przedszkole Miejskie nr 28 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
II miejsce – Zuzanna Urbanek – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
III miejsce – Marcin Borowiak – Przedszkole Miejskie nr 28 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
Wyróżnienia
• Amelia Jasica – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej – op. Małgorzata Hebda
• Franciszek Michałap – Przedszkole Miejskie nr 28 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
• Natalia Groberek – Przedszkole Miejskie nr 28 w Łodzi – op. Renata Ćwiek

Kategoria 6 lat
Nagrody
I miejsce – Wanda Ropenga – Przedszkole Miejskie nr 14 w Pabianicach – op. Anna Śliwińska
II miejsce – Maja Czajkowska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
III miejsce – Tymon Lewandowski – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
III miejsce – Alicja Stasiak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski

Wyróżnienia
• Aleksander Urbanek – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
• Iga Ścieszko – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
• Julia Kaczmarczyk – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
• Iga Sieczka – Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie – op. Bożena Liszewska
• Liliana Kuzar – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej – op. Małgorzata Hebda
• Emilia Wachowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Danuta Skuś-Tohl
• Hanna Kasperczyk – Przedszkole Niepubliczne „Pałacyk” w Katowicach – op. Katarzyna Markiewicz-Jarocka

Kategoria 7 lat
Nagrody
I miejsce – Kacper Strzelczyk – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
II miejsce – Maja Ścieglińska – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
III miejsce – Wiktor Nędza – Sułkowicki Ośrodek Kultury – op. Ewa Garbień
III miejsce – Gustaw Pawełczyk – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska

Wyróżnienia
• Nikola Telega – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
• Magdalena Pazek – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
• Nadia Brewka – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Magdalena Wojtyniak-Sacharz
• Zuzanna Bagrowska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Edyta Stępień
• Emilia Cybińska – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włóka
• Julia Biernacka – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska

Kategoria 8 lat
Nagrody
I miejsce – Zofia Choncer – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
II miejsce – Adam Smolański – Młodzieżowy Dom Kultury w Lublinie – op. Anna Pechytiak
III miejsce – Jordi Duran-Olejnik – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska

Wyróżnienia
• Aleksandra Tomczyk – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
• Karolina Andryszczak – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
• Izabela Hybel – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej – op. Halina Mordarska
• Lena Kos – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Krzysztof Rumin

Kategoria 9 lat
Nagrody
I miejsce – Weronika Garbień – Sułkowicki Ośrodek Kultury – op. Ewa Garbień
II miejsce – Lena Okrojek – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Małgorzata Czajkowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska

Wyróżnienia
• Błażej Baranowicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Edyta Stępień
• Tomiła Domicz – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
• Natalia Bienias – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
• Martyna Gałek – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
• Maria Sulej – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
• Zofia Kulikowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
• Wiktoria Pośpiech – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
• Lena Chojnowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
• Natalia Wiśnicz – Sułkowicki Ośrodek Kultury – op. Ewa Garbień
• Tymoteusz Podczaski – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak

Kategoria 10 lat
Nagrody
I miejsce – Julia Boroń – Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzozowie – op. Lucyna Dobrowolska
II miejsce – Natalia Dukowicz – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Fabian Bober – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim – op. Iwona Jędruszko
III miejsce – Dawid Pietrzko – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła” w Łodzi – op. Grażyna Dorosz-Pułko

Wyróżnienia
• Antonina Stenka – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku – op. Anna Piekarczyk
• Gabriela Łukasik – Miejski Dom Kultury w Częstochowie – op. Paweł Sadłocha
• Anna Marcinkowska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
• Julia Socha – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Danuta Słyś-Tohl
• Wiktoria Świniarska – Szkoła Podstawowa w Izabelowie – op. Zdzisława Budka
• Marianna Pawlak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska

Kategoria 11 lat
Nagrody
I miejsce – Zuzanna Becker – Powiatowe Ognisko Artystyczne w Lęborku – op. Grażyna Popin
II miejsce – Gabriela Osińska – Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie – op. Joanna Poniatowska
III miejsce – Julia Słota – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
III miejsce – Aleksandra Szuba – Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzozowie – op. Lucyna Dobrowolska

Wyróżnienia
• Adam Kosior – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tarnobrzegu – op. Małgorzata Głowacka
• Bartek Sporysiak – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Krzysztof Rumin
• Kinga Augustyniak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
• Anna Olech – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku – op. Anna Piekarczyk
• Aleksandra Świerz – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński

Kategoria 12 lat
Nagrody
I miejsce – Zofia Kubiak – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
II miejsce – Piotr Orzechowski – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Krzysztof Rumin
III miejsce – Natalia Kostańska – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie – op. Teresa Olczak

Wyróżnienia
• Ada Galasińska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
• Malwina Kwiatkowska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
• Olga Zych – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Magdalena Wojtyniak-Sacharz
• Milenalucia Fortino – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski

Kategoria 13 lat
Wyróżnienia
• Zuzanna Rubaszewska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tomicach – op. Grzegorz Giermek
• Maksymilian Staniosz – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
• Laura Spławska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
• Aleksandra Kozub – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Danuta Skyś-Tohl

Kategoria 14 lat
Nagrody
I miejsce – Gabriela Olewicz – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włóka
II miejsce – Weronika Dudko – Gimnazjum w Zabłudowie – op. Marta Werszko
III miejsce – Marta Wydmuch – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włóka

Wyróżnienia
• Jakub Janaszewski – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – Jacek Kowalski

Kategoria 15 lat
Nagrody
I miejsce – Dominika Tokarz – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włóka
II miejsce – Maciej Andrzejczak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
III miejsce – Wera Zimońska – Szkoła Podstawowa nr 18 w Lublinie – op. Elżbieta Starek

Kategoria powyżej 16 lat
Wyróżnienia
• Julia Sobiecka – Pracownia Plastyczna „Creatio” w Rybniku – op. Aldona Kaczmarczyk-Kołucka
• Anna Wichrowska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska

Kategoria specjalna
Nagrody
Wojciech Gajzler – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski

Wyróżnienia
• Kinga Kruk – Szkoła Podstawowa w Chechle – op. Anna Kruk
• Adrian Małecki – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
• Malwina Doniak – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
• Marcin Szamałek – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska

Zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród i otwarcia wystawy,
która odbędzie się
8 grudnia 2017 r. o godz. 17:00
w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury.
Prosimy o potwierdzenie przybycia na uroczystość.

Będzie również możliwość obejrzenia uroczystości na żywo
na naszym kanale YouTube.