Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Pułaskiego 38
tel./fax. 42 215-20-93
e-mail: mdk@poczta.konsys.pl

Protokół z 18 Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
"Człowiek w ruchu"
 
Na konkurs wpłynęło 1064 prac z 153 placówek oświatowych i kulturalnych.
Jury w składzie:
1) Honorata Małgorzata Robak – artysta plastyk
2) Magdalena Możdżeń – artysta plastyk
3) Wanda Ugarenko – artysta plastyk
przyznało nagrody i wyróżnienia w 12 kategoriach wiekowych.
 
Kategoria 6 lat i mniej
I miejsce – Kuba Słoczyński – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
II miejsce – Zofia Malczewska (5 lat) – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
II miejsce – Hanna Mróz – Przedszkole Niepubliczne „Pałacyk” w Katowicach – op. Katarzyna Markiewicz-Jarocka
III miejsce – Maria Król – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
III miejsce – Emma Szot – Pałac Młodzieży w Katowicach – op. Katarzyna Markiewicz-Jarocka
 
Kategoria 7 lat
I miejsce – Laura Sobczak – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
I miejsce – Pola Bogdańska – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
II miejsce – Iga Bławat – Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie – op. Agnieszka Żuk-Słabek
II miejsce – Alicja Stasiak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Laura Wendler – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Kacper Kobylarz – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim – op. Joanna Tarczyńska
Wyróżnienia
- Dominika Kudzia – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju – op. Anna Świca
- Krzysztof Zbierzchowski – Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu – op. Piotr Romanowski
- Martyna Prus – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
 
Kategoria 8 lat
I miejsce – Igor Kilańczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Edyta Stępień
I miejsce – Zuzanna Szymańska – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Gorzelak
I miejsce – Anna Kobak – Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie – op. Anna Pechytiak
II miejsce – Emilia Streczeń – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
II miejsce – Adrian Pankowski – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
III miejsce – Igor Niewiadomy – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Łucja Ksiądz – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju – op. Anna Świca
Wyróżnienia
- Stanisław Kurzępa – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim – op. Bożena Gajewska
- Maja Zuzewicz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach – op. Małgorzata…
 
Kategoria 9 lat
I miejsce – Magdalena Szustak – Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu – op. Zdzisława Budka
I miejsce – Kuba Kupczyk – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
II miejsce – Barbara Pyrsak – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Danuta Słyś-Tohl
II miejsce – Nadia Burbo – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
III miejsce – Hanna Grobel – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Agata Wnuk – Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy – op. Małgorzata Lewandowska
Wyróżnienia
- Stanisław Pindor – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju – op. Anna Świca
- Krystian Moszczyński – Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach – op. Katarzyna Miękina
- Klaudia Kukuła – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
 
Kategoria 10 lat
I miejsce – Karolina Korzeń – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
I miejsce – Kacper Rudowski – Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach – op. Barbara Chwiałkowska
I miejsce – Oliwia Brodawka – Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku – op. Krystyna Dusanowska
II miejsce – Natalia Galankiewicz – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
II miejsce – Hanna Podgórska – Pałac Młodzieży w Szczecinie – op. Bogumiła Kuźnicka
II miejsce – Martyna Kostek – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju – op. Anna Świca
III miejsce – Lena Okrojek – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Aleksandra Kowalska – Pałac Młodzieży w Warszawie – op. Bożena Szynkielewska
III miejsce – Lena Szymczuk – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
III miejsce – Maja Lemańska – Pałac Młodzieży w Szczecinie – op. Bogumiła Kuźnicka
III miejsce – Anna Chirowska – Pałac Młodzieży w Katowicach – op. Joanna Lubowska-Dziewierska
 
Kategoria 11 lat
I miejsce – Gabriela Cichosz – Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie – op. Agnieszka Żuk-Słabek
II miejsce – Ewelina Lipińska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze – op. Agnieszka Olchówka
II miejsce – Zuzanna Wargalla – Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie – op. Bożena Liszewska
II miejsce – Matylda Sołtysik – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła” w Łodzi – op. Grażyna Dorosz-Pułko
 
Kategoria 12 lat
I miejsce – Stanisław Jurek – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
I miejsce – Maciej Urbański – Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu – op. Joanna Wasiak-Bassa
I miejsce – Marta Glatz – Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku – op. Krystyna Dusanowska
II miejsce – Oliwia Zarzecka – Szkoła Podstawowa nr 46 w Warszawie – op. Małgorzata Eciak
II miejsce – Kinga Augustyniak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Keira Kabongo-Barazzoli – Pałac Młodzieży w Warszawie – op. Hanna Stefańska
III miejsce – Tymon Bochenek – Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze – op. Agnieszka Olchówka
 
Kategoria 13 lat
I miejsce – Małgorzata Słupska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
I miejsce – Patrycja Tarsa – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Danuta Słyś-Tohl
II miejsce – Agnieszka Włodarczyk – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
II miejsce – Sebastian Palczyński – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Maria Jankowska – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Gdyni – op. Monika Łuszczyk
III miejsce – Milenalucia Fortino – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
 
Kategoria 14 lat
I miejsce – Julia Gdesz – Pałac Młodzieży w Warszawie – op. Hanna Stefańska
I miejsce – Adrian Stachowski – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Amelia Gołębiewicz – Szkoła Podstawowa w Mirostowicach Dolnych – op. Małgorzata Gołębiewicz
II miejsce – Amelia Krzyż – Szkoła Podstawowa nr 46 w Warszawie – op. Małgorzata Eciak
III miejsce – Zuzanna Stoltmann – Szkoła Podstawowa nr 2 w Żukowie – op. Kinga Kołecka-Konkol
III miejsce – Patrycja Kulig – Szkoła Podstawowa nr 46 w Warszawie – op. Małgorzata Eciak
 
Kategoria 15 lat
I miejsce – Karolina Dziki – Zespół Szkół Salezjańskich w Łodzi – op. Barbara Dziki
I miejsce – Antonia Skiba – Pałac Młodzieży w Warszawie – op. Saida Siczek
II miejsce – Jakub Janaszewski – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Jagoda Kacprowicz – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
III miejsce – Magdalena Kołodziejczyk – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
Wyróżnienia
- Natalia Balcerzak – Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu
 
Kategoria 16 lat i więcej
I miejsce – Wiktoria Kowalczyk – Szkoła Podstawowa nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach – op. Klaudia Grygierczyk
I miejsce – Ewa Misztal – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” w Zamościu – op. Maria Śliczniak
II miejsce – Justyna Zwiernik – Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim – op. Katarzyna Bielawska
II miejsce – Zuzanna Nowak (17 lat) – Pałac Młodzieży w Warszawie – op. Saida Siszek
III miejsce – Dagmara Wider – Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku – op. Józef Zając
III miejsce – Julia Bednarek – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
III miejsce – Zuzanna Stanisławska (18 lat) – Liceum Plastyczne we Wrocławiu – op. Marek Stanisławski
 
Kategoria specjalna
Nagroda - Wojciech Gajzler – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
 
Serdecznie zapraszamy laureatów konkursu na uroczystość
wręczenia nagród i otwarcia wystawy pokonkursowej
8 czerwca 2018r. o godzinie 17:00 do Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach
Prosimy o potwierdzenie przybycia.