Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Pułaskiego 38
tel./fax. 42 215-20-93
e-mail: mdk@poczta.konsys.pl

Protokół z 20 Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
Człowiek w ruchu

Na konkurs wpłynęło 425 prac z 77 placówek oświatowych i kulturalnych.
Jury w składzie:
- Benedykt Możdżeń – artysta plastyk
- Magdalena Możdżeń – artysta plastyk
- Wanda Ugarenko – artysta plastyk
przyznało nagrody i wyróżnienia w 11 kategoriach wiekowych.

Kategoria 6 lat
I miejsce – Blanka Czywczyńska – Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy – op. Małgorzata Lewandowska
II miejsce – Mikołaj Wardas – Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem – op. Wojciech Sikorski
III miejsce – Mateusz Jagodziński – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska

Kategoria 7 lat
I miejsce – Julia Kacprzak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Zofia Serafin – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Zofia Piestrzyńska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska

Kategoria 8 lat
I miejsce – Róża Krzesińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
II miejsce – Julia Kaczmarczyk – Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu – op. Maria Mrożek
III miejsce – Julia Muca – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim – op. Bożena Gajewska
Wyróżnienie
Lena Niźnikowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie – op. Joanna Bartnik
Adela Fiks – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska

Kategoria 9 lat
I miejsce – Jan Jeremus – Szkoła Podstawowa Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła” w Łodzi – op. Grażyna Dorosz-Pułko
II miejsce – Maria Lubowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
III miejsce – Alicja Stasiak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
Wyróżnienie
Lena Biegańska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
Alicja Jaroszyńska – Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie – op. Agnieszka Żuk-Słabek
Iga Bławat – Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie – op. Agnieszka Żuk-Słabek

Kategoria 10 lat
I miejsce – Igor Niewiadomy – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Anastazja Basovych – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
III miejsce – Róża Kuźma – Katolicka Szkoła Podstawowa w Łodzi – op. Agnieszka Domagała
Wyróżnienie
Helena Krzyżowski – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła” w Łodzi – op. Grażyna Dorosz-Pułko
Amelia Kubik – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
Jagoda Bukowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
Nadia Miazek – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
Lilianna Rudzka – Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej – op. Lilla Wielgan-Michaluk
Julia Sulej – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska

Kategoria 11 lat
I miejsce – Zuzanna Bugno – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
II miejsce – Szymon Michalak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Magdalena Pajerska – Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu – op. Maria Mrożek

Kategoria 12 lat
I miejsce – Nikola Wójciak – Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu – op. Maria Mrożek
II miejsce – Marlena Florczak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Anna Stopka – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
Wyróżnienia
Nikola Skucha – Łódź – op. Agnieszka Jarosińska

Kategoria 13 lat
I miejsce – Patrycja Zielińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
II miejsce – Marianna Pawlak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
III miejsce – Weronika Ciupa – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
Wyróżnienia
Jagoda Ucińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska

Kategoria 14 lat
I miejsce – Jan Trzonek – Gałków Duży – op. Elżbieta Trzonek
II miejsce – Kinga Augustyniak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Roksana Leszczyńska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski

Kategoria 16 lat
Wyróżnienia
Julia Skocka – Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku – op. Magdalena Kędziorska
Aleksandra Korzeń – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński

Kategoria 17 lat
Wyróżnienia
Zuzanna Marchlewska – Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku – op. Magdalena Kędziorska
Zofia Florkiewicz – Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku – op. Magdalena Kędziorska

Kategoria 18 lat
I miejsce – Martyna Makowska – Zespół Szkół w Iławie – op. Magdalena Kędziorska
II miejsce – Agnieszka Szot – Zespół Szkół w Iławie – op. Magdalena Kędziorska
III miejsce – Wojciech Kamiński – Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku – op. Magdalena Kędziorska
Wyróżnienia
Marta Balcerewicz – Zespół Szkół w Iławie – op. Magdalena Kędziorska

Kategoria specjalna
I miejsce – Wojciech Gajzler – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Dominik Jędrzejak – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Nowym Sączu
III miejsce – Kinga Kruk – Szkoła Podstawowa w Chechle – op. Anna Kruk

Nagrody będą wysłane pocztą.