W związku z przedłużonym zdalnym nauczaniem konkurs odbędzie się w formie on-line.

Uczestników konkursu prosimy o nadesłanie linków do filmików z wykonaniami umieszczonych w serwisie Youtube. Filmiki mogą być wykonane telefonem, tabletem lub kamerą w układzie poziomym. Ważne by zarejestrowany materiał umożliwiał bezproblemową ocenę a dźwięk był jak najlepszej jakości.

Jeśli to możliwe należy unikać pustych sal z dużym pogłosem, co niewątpliwie wpłynie na odbiór wykonania. Pomóc mogą pomieszczenia zawierające miękkie materiały pochłaniające dźwięk (kotary, firanki, zasłony, fotele, sofy, wykładziny, dywany itp.). Należy również zwrócić uwagę, aby urządzenie nagrywające było w miarę możliwości jak najbliżej wykonawcy/wykonawców.

Linki do filmików prosimy nadsyłać do 11 grudnia 2020 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule maila wpisując „porozmawiajmy poezją 2020”, a w treści maila podając imię i nazwisko wykonawcy/wykonawców.

UWAGA!!!
Nadesłane filmiki mogą być użyte w celu prezentacji nagrodzonych i wyróżnionych uczestników na kanale youtube Młodzieżowego Domu Kultury.

1. Uczestnicy szkół podstawowych z terenu Powiatu Pabianickiego będą się ubiegać o ZŁOTĄ MASKĘ 2020 w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-III i IV-VI) prezentując dowolny utwór poetycki w formie dialogu.
2. Prezentacja powinna zawierać elementy gry aktorskiej tzn.: gest, ruch, mimikę, działanie na rekwizycie itp.
3. Każdy uczestnik może brać udział w jednej prezentacji.
4. W jednej prezentacji może brać udział maksymalnie 5 uczniów.
5. Każda szkoła może zgłosić 4 prezentacje w kategorii I-III i 4 prezentacje w kategorii IV-VI.
6. Zaleca się ograniczenie elementów scenografii.
7. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie udziału poprzez czytelne wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIA oraz OŚWIADCZENIA podpisanego przez rodzica/opiekuna prawnego każdego dziecka.
8. Wypełnione zgłoszenia należy dostarczyć do MDK lub wysłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w temacie maila wpisując „porozmawiajmy poezją 2020”) do 23 października 2020.
9. Kolejność występów uczestników będzie ustalona przez organizatora i udostępniona w dniu konkursu.
10. Konkurs odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach, ul. Pułaskiego 38 w dniu: ZMIANA TERMINU - o nowej dacie poinformujemy niebawem.
11. Prezentacje konkursowe będą transmitowane na żywo na kanale Youtube MDK-u
12. Organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji powyższego regulaminu.
13. Ochrona danych osobowych – pełne informacje znajdują się TUTAJ.