Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Pułaskiego 38
tel./fax. 42 215-20-93
e-mail: mdk@poczta.konsys.pl

Na ogłoszony we wrześniu 2020 r. przez Młodzieżowy Dom Kultury konkurs wpłynęło 51 prac z placówek oświatowych i kulturalnych z całego kraju (26 prac w formie komiksu oraz 25 prac literackich). W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom za zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w konkursie.
Uwaga: Mini saga komiks została podzielona na dwie kategorie wiekowe.


Jury w składzie:
- p. Iwona Cieślak – Miszczyk – nauczyciel języka angielskiego
- p. Magdalena Przygocka – Wypych – nauczyciel języka angielskiego
- p. Anna Ucińska – artysta plastyk
po przeczytaniu i obejrzeniu prac przyznało nagrody i wyróżnienia następującym uczestnikom:

Kategoria: mini saga komiks – 9-10 lat
I m. Lena Krasuska – Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie
II m. Oksana Kosecka –Szkoła Podstawowa nr 9 w Pabianicach
III m. Aleksandra Łyskawa – Szkoła Podstawowa nr 16 w Pabianicach
III m. Sara Lorenc – Szkoła Podstawowa nr 16 w Pabianicach

Kategoria: mini saga komiks – 11-12 lat
I m. Nataniel Kosecki – Szkoła Podstawowa nr 9 w Pabianicach
II m. Emilia Kotarska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Konstantynowie Łódzkim
III m. Zofia Redzynia – Szkoła Podstawowa nr 9 w Pabianicach

Wyróżnienia:
- Sandra Płusa – Szkoła Podstawowa w Kurowicach
- Weronika Malesa – Szkoła Podstawowa nr 16 w Pabianicach
- Oliwia Kępka – Szkoła Podstawowa w Kurowicach
- Weronika Stachurska – Szkoła Podstawowa w Kurowicach

Kategoria: miniatura literacka – 13-15 lat
I m. Marianna Pawlak – Szkoła Podstawowa w Bychlewie
II m. Natalia Wisiałkowska – Społeczna Szkoła Podstawowa w Łodzi
III m. Kinga Łagiewska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach

Wyróżnienia:
- Kinga Kurzawa – Szkoła Podstawowa w Górkach Dużych
- Natalia Okruszek – I Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach
- Alicja Walczak – Szkoła Podstawowa w Kurowicach

Kategoria: miniatura literacka – 16-19 lat
I m. Jolanta Mencel – XXVI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
II m. Michał Surdej – Liceum Ogólnokształcące w Mielcu
III m. Weronika Krata – I Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach

Wyróżnienia:
- Wiktoria Jasitczak – I Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach
- Aleksandra Kosek – I Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach
- Emil Pierzchała – I Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach

Wszystkich laureatów z Pabianic zapraszamy po odbiór nagrody w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury od 7 grudnia 2020 (zmiana terminu).

Dokładny termin można umówić pod nr tel 42 215 20 93.

Pozostali uczestnicy otrzymają nagrody pocztą.