Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Pułaskiego 38
tel./fax. 42 215-20-93
e-mail: mdk@poczta.konsys.pl

PROTOKÓŁ
XXII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
„Kartka świąteczna – BOŻE NARODZENIE, NOWY ROK”
Młodzieżowy Dom Kultury
PABIANICE 2020

Na konkurs wpłynęło 759 prac ze 108 placówek oświatowych i kulturalnych.
Jury w składzie:
1) Wanda Ugarenko – artysta plastyk
2) Magdalena Możdżeń – artysta plastyk
3) Benedykt Możdżeń – artysta plastyk
przyznało nagrody i wyróżnienia w 12 kategoriach wiekowych:

Kategoria 4-5 lat
Nagrody
I miejsce – Lena Wilczyńska (5 lat) – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej – op. Małgorzata Hebda
II miejsce – Borys Kraszewski (5 lat) – Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku – op. Sylwia Serwach-Barucha
III miejsce – Pola Kołodziejska (4 lata) – Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku – op. Małgorzata Ćwiklińska
III miejsce – Nikola Nyckowska (5 lat) – Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku – op. Małgorzata Ćwiklińska

Wyróżnienia
• Nadia Maciejewska (5 lat) – Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie – op. Joanna Kawęcka
• Konrad Dynowski (5 lat) – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej – op. Małgorzata Hebda
• Natalia Witkowska (5 lat) – Przedszkole nr 1 w Konstantynowie Łódzkim – op. Magdalena Kolasa

Kategoria 6 lat
Nagrody
I miejsce – Mikołaj Tokarczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej – op. Małgorzata Hebda
II miejsce – Maksymilian Pająk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej – op. Małgorzata Hebda
II miejsce – Anna Braciak – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
III miejsce – Wiktoria Urbaniak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska

Wyróżnienia
• Jagoda Przystura – Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy – op. Joanna Waksmundzka
• Łucja Pawełczyk – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
• Magdalena Harnik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej – op. Małgorzata Hebda

Kategoria 7 lat
Nagrody
I miejsce – Zofia Wlazeł – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Edyta Stępień
II miejsce – Jadwiga Wojczyk – Pracownia Plastyczna Studio ACM w Gliwicach – op. Agnieszka Chrzanowska-Małys
III miejsce – Hanna Bąk – Pracownia Plastyczna Studio ACM w Gliwicach – op. Agnieszka Chrzanowska-Małys

Wyróżnienia
• Klaudia Kasprzycka – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej – op. Małgorzata Hebda
• Pola Pietraszko – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
• Barbara Wolff – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Katarzyna Cupiał
• Magdalena Chartlińska – Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu – op. Ewa Sowińska

Kategoria 8 lat
Nagrody
I miejsce – Zuzanna Biskupska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Edyta Stępień
II miejsce – Zuzanna Urbanek – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
III miejsce – Jagoda Grochowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska

Wyróżnienia
• Alicja Chudzińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
• Marta Olszówka – Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu – op. Ewa Sowińska
• Kuba Słoczyński – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
• Maja Kozyra – Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie – op. Agnieszka Żuk-Słabek
• Zofia Serafin – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska

Kategoria 9 lat
Nagrody
I miejsce – Stanisław Krysiński – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kłobucku – op. Magdalena Majewska-Krysińska
II miejsce – Antonina Witkowska – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu – op. Jolanta Łuczak
III miejsce – Maria Krech – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak

Wyróżnienia
• Joanna Świeszczak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Edyta Stępień
• Blanka Pyszczek – Szkoła Podstawowa nr 3 (świetlica) w Tarnobrzegu – op. Małgorzata Głowacka
• Małgorzata Nowicka – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Edyta Stępień
• Zofia Piotrowska – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła” w Łodzi – op. Grażyna Dorosz-Pułko

Kategoria 10 lat
Nagrody
I miejsce – Natasza Swatek – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włóka
II miejsce – Julia Bobela – Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy – op. Joanna Waksmundzka
III miejsce – Zofia Sobik – Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku – op. Krystyna Dusanowska

Wyróżnienia
• Anastazja Basovych – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
• Natasza Scott – Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku – op. Małgorzata Ćwiklińska

Kategoria 11 lat
Nagrody
I miejsce – Julia Urbańczyk – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
II miejsce – Daria Krysiak – Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie – op. Joanna Poniatowska
III miejsce – Magdalena Śniegocka – Szkoła Podstawowa nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim – op. Violetta Lebda

Wyróżnienia
• Joanna Wośtak – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włóka
• Jasmina Mielczarek – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak

Kategoria 12 lat
Nagrody
I miejsce – Beniamin Kuźma – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Łodzi – op. Agnieszka Domagała
II miejsce – Urszula Wrzesińska – Pałac Młodzieży w Łodzi
III miejsce – Iga Mikiewicz – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska

Wyróżnienia
• Nikola Skucha – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
• Kinga Chachuła – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
• Małgorzata Czajkowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
• Martyna Kmin – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska

Kategoria 13 lat
Nagrody
I miejsce – Katarzyna Kuzber – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Krzysztof Rumin
II miejsce – Anna Tatko – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
III miejsce – Weronika Pajor – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska

Wyróżnienia
• Jagoda Ucińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
• Wiktoria Opałka – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
• Julita Czyżewska – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak Wawrzyniak

Kategoria 14 lat
Nagrody
I miejsce – Zofia Dądela – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włóka
II miejsce – Jan Trzonek – Gałków Duży – op. Elżbieta Trzonek
III miejsce – Wiktoria Janik – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Krzysztof Rumin

Wyróżnienia
• Kinga Augustyniak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
• Małgorzata Jakubowska – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włóka

Kategoria 15 lat i więcej
Nagrody
I miejsce – Malwina Kwiatkowska (15 lat) – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
II miejsce – Zuzanna Kopka (16 lat) – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
III miejsce – Laura Spławska (16 lat) – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek

Wyróżnienia
• Róża Szkałuba (17 lat) – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – op. Beata Synowiec
• Aleksandra Proske (18 lat) – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
• Martyna Wawrzynów (18 lat) – Zespół Szkół Plastycznych we Wrocławiu – op. Iwona Wawrzyniak

Kategoria specjalna
Nagrody
• Wojciech Gajzler – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
• Katarzyna Zawadzka – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
• Weronika Demska – Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych w Nowym Targu – op. Małgorzata Dziubek
• Kinga Kruk – Szkoła Podstawowa w Chechle – op. Anna Kruk

Laureatów z Łodzi, Pabianic i okolic prosimy o odbiór nagród w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury po 21.12.2020.
Dokładny termin można umówić pod numerem telefonu 42 215 20 93.
Pozostałe nagrody będą wysłane pocztą.