1. Turniej adresowany jest do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej.
2. Recytatorzy zgłaszają jeden utwór poetycki (w całości lub fragmentach).
3. W jednej prezentacji może brać udział jeden wykonawca.
4. W odniesieniu do repertuaru obowiązują następujące zasady:
a. wykonywana może być poezja polska i obca.
b. wykonywane mogą być wyłącznie utwory publikowane wcześniej w książkach lub prasie literackiej.
5. Konkurs odbędzie się w formie ONLINE – ze względu na pandemię SARS-CoV-2. Uczestników konkursu prosimy o nadesłanie linków do filmików z wykonaniami umieszczonych w serwisie Youtube. Filmiki mogą być wykonane telefonem, tabletem lub kamerą w układzie poziomym - horyzontalnym (rysunek poniżej). Ważne by zarejestrowany materiał umożliwiał bezproblemową ocenę a dźwięk był jak najlepszej jakości. Jeśli to możliwe należy unikać pustych sal z dużym pogłosem, co niewątpliwie wpłynie na odbiór wykonania. Pomóc mogą pomieszczenia zawierające miękkie materiały pochłaniające dźwięk (kotary, firanki, zasłony, fotele, sofy, wykładziny, dywany itp.). Należy również zwrócić uwagę, aby urządzenie nagrywające było w miarę możliwości jak najbliżej wykonawcy.
układ
6. Linki do filmików prosimy nadsyłać mailem do 2 maja 2021 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule maila wpisując „zwierciadło rzeczywistości 2021”, a w treści maila podając imię, nazwisko wykonawcy oraz tytuł utworu. Zgłoszenia muszą także zawierać wypełnioną KARTĘ ZGŁOSZENIA.doc lub KARTĘ ZGŁOSZENIA.pdf oraz OŚWIADCZENIE. Oświadczenie musi być wypełnione przez rodzica/opiekuna prawnego, podpisane i w formie zeskanowanej lub zdjęcia dołączone do zgłoszenia. Prosimy stosować się do zasady, że jeden mail to jedno zgłoszenie.
7. Do oceny wykonywanych utworów zostanie powołane jury.
8. Jury dokonuje oceny wg następujących kryteriów:
a. dobór repertuaru
b. interpretacja utworu
c. kultura słowa
d. ogólny wyraz artystyczny
9. W skład jury wchodzą specjaliści z dziedziny recytacji, teatru i literatury.
10. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej po rozstrzygnięciu przez jury a laureaci poinformowani drogą telefoniczną.
11. Organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji powyższego regulaminu.
12. Nadesłane filmiki mogą być użyte w celu prezentacji nagrodzonych i wyróżnionych uczestników na stronie internetowej i/lub kanale youtube Młodzieżowego Domu Kultury.
13. Ochrona danych osobowych – pełne informacje znajdują się TUTAJ.
zwierciadlo rzeczywistosci 2021   plakat mały