Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Pułaskiego 38
tel./fax. 42 215-20-93
e-mail: mdk@poczta.konsys.pl

Na konkurs wpłynęło 613 prac z 78 placówek oświatowych i kulturalnych.
Jury w składzie:
- Benedykt Możdżeń – artysta plastyk
- Magdalena Możdżeń – artysta plastyk
- Wanda Ugarenko – artysta plastyk
przyznało nagrody i wyróżnienia w 11 kategoriach wiekowych.
 
Kategoria 4-6 lat
Nagrody
Ida Zagórowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
Aniela Wołosz – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
Zofia Głąbińska – Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu – op. Maria Mrożek
Wyróżnienia
Laura Popowska – Słoneczne Przedszkole „Z mchu i paproci” w Poznaniu – op. Kornelia Gołębiowska
Roksana Rucińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
 
Kategoria 7 lat
Nagrody
Stefan Lis – Szkoła Podstawowa Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła” w Łodzi – op. Grażyna Dorosz-Pułko
Martyna Murawska – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – op. Beata Synowiec
Urszula Sięka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Targu – op. Maria Mrożek
Wyróżnienia
Piotr Żak – Miejski Ośrodek Kultury w Głownie – op. Szymon Adamczewski
Kornelia Komar – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
Oliwia Jurczyk – Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem – op. Agnieszka Moskwa
Zofia Kowalska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
 
Kategoria 8 lat
Nagrody
Michał Sarna – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
Bartłomiej Fudalewicz – Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu – op. Maria Mrożek
Karol Dyba – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Edyta Stępień
Jakub Walczak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
Wyróżnienia
Hanna Raczyńska – Miejski Ośrodek Kultury w Głownie – op. Szymon Adamczewski
Iga Dudak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Edyta Stępień
Henryk Urbański – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
Michalina Lewandowska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Edyta Stępień
 
Kategoria 9 lat
Nagrody
Kajetan Nowak – Szkoła Podstawowa nr 64 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy – op. Katarzyna Przybylska
Nadia Bamberska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
Józefa Krekora – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
Róża Krzesińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
Wyróżnienia
Olga Cyranowicz – Młodzieżowy Dom Kultury w Sieradzu – op. Zdzisława Budka
Maciej Minkina – Szkoła Podstawowa nr 64 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy – op. Katarzyna Przybylska
Karol Gruda – Szkoła Podstawowa nr 64 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy – op. Katarzyna Przybylska
 
Kategoria 10 lat
Nagrody
Małgorzata Nowicka – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
Iga Gogulska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
Antoni Peszko – Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim – op. Lech Jakubowski
Antonina Rafaląt – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
Wyróżnienia
Hanna Wolska – Stowarzyszenie „Drukarnia wyobraźni” w Zamościu – op. Małgorzata Magryta
Pola Kukiel – Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim – op. Lech Jakubowski
Maria Krech – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
Kategoria 11 lat
Nagrody
Jakub Berbeć – Zespół Szkół i Przedszkola w Tarnawatce – op. Ewa Zieńko-Bajwoł
Anastazja Basovych – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
Janina Krzesińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
Michalina Kaczmarek – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
Wyróżnienia
Kinga Rucińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – op. Beata Synowiec
Kuba Kuśmirek – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie – op. Izabella Dybała
Michał Sopala – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
 
Kategoria 12 lat
Nagrody
Anna Michniak – Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem – op. Anna Siewnyn
Aniela Szewczyk – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
Amelia Nikodem – Młodzieżowy Dom Kultury w Sieradzu – op. Zdzisława Budka
Wyróżnienia
Szymon Michalak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
Anna Pęczek – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
Julianna Grzeszczyk – Szkoła Podstawowa nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim – op. Violetta Lebda
 
Kategoria 13 lat
Nagrody
Zuzanna Prośniewska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
Jan Kopka – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
Wyróżnienia
Emilia Trzeszczak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
Tymoteusz Podczaski – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
 
Kategoria 14 lat
Nagrody
Adela Rusiecka – Młodzieżowy Dom Kultury w Sieradzu – op. Zdzisława Budka
Marcin Matyjaszczyk – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie – op. Izabella Dybała
Wyróżnienia
Antonina Stenka – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – op. Beata Synowiec
Blanka Michalak – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
Jagoda Ucińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Anna Ucińska
 
Kategoria 15 i więcej lat
Nagrody
Michalina Kotlarek (15 lat) – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
Zofia Słowińska (16 lat) – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie – op. Teresa Olczak
Barbara Poniatowska (17 lat) – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
Wyróżnienia
Klaudia Winiarska (17 lat) – Technikum Samochodowe nr 3 w Warszawie – op. Ewa Świątek
Miłosz Samolej (17 lat) – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie – op. Izabella Dybała
Anna Jonik (16 lat) – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju – op. Irena Oręziak-Kupczak
 
Kategoria specjalna
Nagrody
Katarzyna Zawadzka – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
Wojciech Gajzler – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
Julia Bogacka – Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych w Nowym Targu – op. Elżbieta Gach
Kacper Pajerski – Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych w Nowym Targu – op. Elżbieta Gach
Paweł Słomski - Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
Weronika Tomaśko – Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczych w Nowym Targu – op. Elżbieta Gach
 
 
Laureatów z województwa łódzkiego prosimy o odbiór nagród od 1 do 25 czerwca w sekretariacie placówki. Nagrody poza województwo łódzkie zostaną wysłane pocztą.