Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach

95-200 Pabianice, ul. Pułaskiego 38
tel./fax. 42 215-20-93
e-mail: mdk@poczta.konsys.pl

Na konkurs wpłynęło 1838 prac ze 166 placówek oświatowych i kulturalnych.
Jury w składzie:
1) Barbara Krzemińska-Sobczyk – artysta plastyk
2) Magdalena Możdżeń – artysta plastyk
3) Benedykt Możdżeń – artysta plastyk
przyznało nagrody i wyróżnienia w 14 kategoriach wiekowych.
 
Kategoria 4 lata
Wyróżnienia
Jaś Grabowski – Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku – Filia „Przystanek Maciuś” – op. Danuta Znyk
 
Kategoria 5 lat
Nagrody
I miejsce – Zofia Zielińska – Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku – Filia „Przystanek Maciuś” – op. Danuta Znyk
II miejsce – Maja Paulus – Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku – op. Katarzyna Michalik-Kiszka
III miejsce – Aleksandra Rozwens – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
Wyróżnienia
• Blanka Borowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku – Filia „Przystanek Maciuś” – op. Danuta Znyk
• Jakub Gawlikowski – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Katarzyna Cupiał
• Adam Białas – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim – op. Joanna Tarczyńska
 
Kategoria 6 lat
Nagrody
I miejsce – Łucja Krakowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku – Filia „Przystanek Maciuś” – op. Danuta Znyk
II miejsce – Lena Staniszewska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
II miejsce – Adam Kurek – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim – op. Joanna Tarczyńska
III miejsce – Kacper Brzozowski – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
III miejsce – Alicja Rychlik – Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu – op. Zdzisława Budka
Wyróżnienia
• Justyna Okraska – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
• Alicja Łukasiewicz – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Katarzyna Cupiał
• Alicja Osiak – Przedszkole Miejskie nr 28 w Łodzi
• Amelia Roskosz – Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku – Filia „Przystanek Maciuś” – op. Danuta Znyk
• Jan Choncer – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
 
Kategoria 7 lat
Nagrody
I miejsce – Iga Gonera – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
I miejsce – Amina Vasyliv – Miejski Dom Kultury w Częstochowie – op. Paweł Sadłocha
II miejsce – Alicja Stasiak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Julia Zdun – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie – op. Jolanta Wabik-Wielgus
III miejsce – Maja Kolomek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Edyta Stępień
III miejsce – Natalia Kowalska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Edyta Stępień
Wyróżnienia
• Hanna Staniaszczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Emilia Frydrych
• Jana Brząkalik – Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” w Rybniku – op. Krystyna Komorowska
• Julia Myszka – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tarnobrzegu – op. Małgorzata Głowacka
• Weronika Hukałowicz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach – op. Małgorzata Szynkiewicz
• Aleksandra Kryścińska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Emilia Frydrych
• Maja Zdun – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie – op. Jolanta Wabik-Wielgus
• Julia Gajda – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Emilia Frydrych
 
Kategoria 8 lat
Nagrody
I miejsce – Zofia Suligowska – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
II miejsce – Emilia Smykla – Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu – op. Ewa Sowińska
II miejsce – Zofia Siedlecka – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła” w Łodzi – op. Grażyna Dorosz-Pułko
III miejsce – Róża Kuźma – Katolicka Szkoła Podstawowa w Łodzi – op. Agnieszka Domagała
III miejsce – Magdalena Pazek – Pałac Młodzieży w Łodzi
Wyróżnienia
• Jan Unterschuetz – Szkoła Podstawowa nr 14 w Gdańsku – op. Zdzisława Głowienka
• Wiktoria Jedzina – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Katarzyna Cupiał
• Elena Zduńczyk – Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy – op. Joanna Waksmundzka
• Lena Matczak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pabianicach – op. Edyta Stępień
 
Kategoria 9 lat
Nagrody
I miejsce – Krzysztof Skwarnecki – Szkoła Podstawowa nr 17 w Pabianicach – op. Beata Kwiatkowska-Kardas
II miejsce – Nina Gustak – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
II miejsce – Zuzanna Gwiazda – Miejski Dom Kultury w Częstochowie – op. Paweł Sadłocha
III miejsce – Natalia Łakomska – Katolicka Szkoła Podstawowa w Łodzi – op. Agnieszka Domagała
III miejsce – Oliwa Ściebura – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włuka
Wyróżnienia
• Zofia Choncer – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
• Kosma Cichomski – Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu – op. Zdzisława Budka
 
Kategoria 10 lat
Nagrody
I miejsce – Natalia Skweres – Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu – op. Zdzisława Budka
I miejsce – Amelia Kubik – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Adela Rusiecka – Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu – op. Zdzisława Budka
II miejsce – Zofia Majewska – Szkoła Podstawowa nr 6 w Żyrardowie – op. Dorota Misiak
III miejsce – Nikola Skucha – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
III miejsce – Jan Wdowiński – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
Wyróżnienia
• Kornelia Knapik – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
• Nikola Kosior – Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie – op. Joanna Poniatowska
• Leon Sadowski – Szkoła Podstawowa w Izabelowie – op. Zdzisława Budka
• Wiktoria Ząbczyńska – Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie – op. Jadwiga Świderska
 
Kategoria 11 lat
Nagrody
I miejsce – Anna Bucka – Miejski Dom Kultury w Częstochowie – op. Paweł Sadłocha
I miejsce – Anna Kochel – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
II miejsce – Weronika Pajor – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
II miejsce – Magda Kudlek – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
III miejsce – Julia Szparaga – Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie – op. Bożena Liszewska
III miejsce – Julia Kałamaga – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Krzysztof Rumin
Wyróżnienia
• Paweł Woszczak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Ludmiła Morawska-Baykowska
 
Kategoria 12 lat
Nagrody
I miejsce – Julia Gaca – Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła” w Łodzi – op. Grażyna Dorosz-Pułko
II miejsce – Wiktoria Jerzak – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach – op. Grzegorz Karpiński
II miejsce – Stanisław Jurek – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
III miejsce – Amelia Kobus – Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie – op. Bożena Liszewska
III miejsce – Aleksandra Majchrzak – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
Wyróżnienia
• Marzena Rykała – Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku – op. Renata Włóka
• Marta Glatz – Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku – op. Krystyna Dusanowska
 
Kategoria 13 lat
Nagrody
I miejsce – Maria Stasak – Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie – op. Joanna Poniatowska
I miejsce – Aleksandra Stochmiał – Szkoła Podstawowa nr 37 w Tychach – op. Barbara Malasiewicz
I miejsce – Hanna Słota – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Ewelina Kabaczyńska
III miejsce – Julia Frątczak – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
III miejsce – Zofia Kubiak – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
Wyróżnienia
• Zuzanna Kamińska – Pałac Młodzieży w Warszawie – op. Bożena Szynkielewska
• Wiktoria Mazgaj – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie – op. Anna Cisek
 
Kategoria 14 lat
Nagrody
I miejsce – Julia Matusiak – Klub „Pastel” Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – op. Krzysztof Rumin
II miejsce – Wiktoria Konarska – Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie – op. Joanna Poniatowska
Wyróżnienia
• Sebastian Palczyński – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
• Weronika Pieprzyk – Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie – op. Joanna Poniatowska
 
Kategoria 15 lat
Nagrody
I miejsce – Zuzanna Klęk – Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu – op. Zdzisława Budka
I miejsce – Łukasz Paczkowski – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
II miejsce – Kornelia Bonna – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – op. Beata Synowiec
III miejsce – Karolina Dziki – Zespół Szkół Salezjańskich w Łodzi – op. Łukasz Leszczyński
Wyróżnienia
• Natalia Ciastek – Szkoła Podstawowa w Radziejowicach – op. Elżbieta Olborska
• Iga Lewandowska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
 
Kategoria powyżej 16 lat
Nagrody
II miejsce – Julia Michalak – III Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu – op. Beata Górecka-Pęder
II miejsce – Barbara Poniatowska – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Renata Ćwiek
III miejsce – Julia Jołkiewicz – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Małgorzata Urbaniak-Wawrzyniak
 
Kategoria specjalna
Nagrody
I miejsce – Paweł Słomski – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
I miejsce – Wojciech Gajzler – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach – op. Jacek Kowalski
II miejsce – Katarzyna Zawadzka – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
II miejsce – Elodie Gadecka – Pałac Młodzieży w Łodzi – op. Teresa Grzelak
III miejsce – Tomasz Pagacz – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
III miejsce – Adrian Małecki – Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi – op. Bogumiła Mokwińska
 
Zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród i otwarcia wystawy,
która odbędzie się
14 grudnia 2018 r. o godz. 16:30
w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury.
Prosimy o potwierdzenie przybycia na uroczystość.